Náměstí Veselí nad Lužnicí
znak města
Na točně v  říjnu 2007

Historie 1

Historické fotografie našeho depa nebo fotografie lokomotiv, které se vážou na naše depo a vněm jezdily. Tyto fotografie převážně dodal T. Dolejší


Historie 2

Fotografie možná o něco mladší než v předcozí galerii, převážně lokomotiv 556, 464 ale najdouse zde i jiné. Fotografie dodal a nafotil nejvíce Z. Picka (556), K. Ječný (464 ve Veselí nad Lužnicí) a 2x L. Faflík 556 0331.


Historie 3

Fografie již z sedmdesátých let, kdy začínala na našich tratích elektrifikace. Dále zde naleznete fotografie zaměstnanců tehdy početné správkárny, dvě fotografie z nastávajícího přeškolování strojvedoucích v Plzni na lokomotivy střídavé a posléze dvouproudové. Převážnou část fotografií pořídil opět Z. Picka, několik K. Ječný a ostatní jsou od neznámích autorů.


Historie 4

Další fotogalerie z dob páry v našem PLD. Jedna zajímavá pohlednice z Kardašovy Řečice z roku 1903.Je zde zachycena zkušební jízda prvního motorového vozu rakouských státních drah. Byl to výrobek smíchovské vozovky Ringhoffer, dodaný pro kkStB jako řada 19.01.


Historie 5

Fotografie již z doby motorové T679,T466,T669 a některých známých tváří z tehdejší doby


Historie 6

Fografie SERGEJŮ pocházejí od Z.Picky, L. Klečatského, J. Koudely, p. Kubeše a L. Kroula. Naleznete zde také dvě fografie Brejlovců pořízené v Č. Velenicích, které jsme používali na vozbu tehdy mezinárodních rychlíků Praha-Vídeň.


Historie 7

Fografie z. Picky našich Čmeláků T669 0,1.


Historie 8

Parní lokomotivy řady 365 ve Veselí nad Lužnicí čekající na sešrotování. Nafotil Z. Picka


Historie 9

Mix fotografií pořízených v našem depu 70. a 80. léta. Foto I. Vlachynský, P. Buryánek, Z. Picka V. Klimeš a některé dodané od V. Fuksy a T. Dolejšího.


Historie 10

Fotografie zapůjčené z alba K. Hirše.


Historie 11

Historické fotografie z depa, zima 1947 u Vilímče, stavba lávky u šestatřicítky, stavba kuchyně, pohlednice ŽST Horní Cerekev, Vindobona. Fotografie pochází z archivu depa.


Historie 12

Fotografie z výročí 100let depa PLD Veselí nad Lužnicí, fotografie J.Chvojky a Z.Ranftla a pohledy z okna strojmistra. Fotografie jsou od J.Cvojky a z archivu depa..


Historie 13

Fotografie z posledních točení, předávání ocenění, schůzí odborů a jiné. Fotografie z archivu depa a od p. Vlacha J. ml.


depo Veselí n.L

Historie 14

Několik zajímavých fotografii, které jsem dostal od Františka Bartoše. Jsou z našeho depa a žst. Veselí nad Lužnicí vletech 1996 až 2005. Dvě fotografie jsou od V. Polívky.


depo Veselí n.L

Historie 15

Druhé pokračování fotografii, které jsem dostal od Františka Bartoše.


depo Veselí n.L

Historie 16

Bardotky v Táboře. Sbohem 749 134-3. Foto Z. Picka


depo Veselí n.L

Historie 17

Fografie Bardotek z Veselí nad lužnicí od Ivana Šnábla


depo Veselí n.L

Laco 18

Fotografie od Ládi Faflíka


depo Veselí n.L

Historie 19

Fografie od neznámých autorů.


depo Veselí n.L

Historie 20

Fografie z archivu M.Žabky a k. Ječný.


depo Veselí n.L

Historie 21

Fografie z archivu M.Žabky a k. Ječný.


depo Veselí n.L

Historie 22

Z diapozitivů Z.Picky


depo Veselí n.L

Historie 23

Z alba Jardy Dvořáka (Fajfky)


depo Veselí n.L

Historie 24

Fotografie Pavla Buryanka pořízené při denní a noční záloze. Dvě fotografie našeho fotbalového mužstva.


depo Veselí n.L

Historie 25

Fotografie od Jardy Nováka. Cesta taurusem Wien-Linz a zpět. Na fotografiich Jarda Novák strojvedoucí PLD Veselí nad Lužnicí a Pavel Novák strojvedoucí OBB dříve DKV Č.Budějovice. Dnes oba v důchodu.


depo Veselí n.L

Historie 26

Česká delegace jede do Švýcarska v dubnu 1918, s T.G. Masarykem. Fotografie z táto události pořízené ve stanici Mezimostí a v depu. Fotografie zapůjčené z muzea Veselí nad Lužnicí.


depo Veselí n.L

Historie 27

Fotografie od Pavla Majera z stanice a depa Veselí nad Lužnicí.


©   e-mail: fira53@seznam.cz